عزم جدی نیروگاه‌های حرارتی برای تامین برق پایدار تابستان

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به عزم جدی صنعت برق حرارتی جهت تامین برق مورد نیاز مردم، از آمادگي نيروگاه‌های حرارتی براي توليد حداكثري برق در پیك تابستان امسال با حداکثر ظرفیت ممکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، عبدالرسول پيشاهنگ با حضور در نیروگاه رامین‌اهواز آخرین وضعیت واحد‌های تولید برق و سطح آمادگی این نیروگاه بخاری را مورد بررسی قرار داد و از نزديك در جريان اقدامات پیشگیرانه و چالش‌های این نیروگاه جهت گذر از پیك برق تابستان ۱۴۰۳ قرار گرفت.
پیشاهنگ در این بازدید با اشاره به عزم جدی صنعت برق حرارتی جهت تامین برق مورد نیاز مردم و شبکه سراسری، از آمادگي نيروگاه‌های برق حرارتی براي توليد حداكثري انرژی حیاتی برق در پیك تابستان سال جاري با حداکثر ظرفیت ممکن خبر داد.
پیشاهنگ نیروگاه‌های حرارتی را خط مقدم تامین برق کشور دانست و گفت: تولید این انرژی در نیروگاههای حرارتی از پیچیدگی‌ها، چالش‌ها و سختی‌های متعددی همراه است و تلاشگران این صنعت نهایت تلاش خود را جهت رفع چالش‌ها بکار گرفته تا با تولید پایدار این انرژی خدمت‌رسان شایسته‌ای برای مردم شریف کشورمان باشند.
پيشاهنگ پايان يافتن تعميرات اساسي و ميان دوره‌اي انجام گرفته نيروگاه‌ها در فصول پاييز و زمستان را نقطه قوتي جهت آغاز توليد حداكثري نيروگاه‌ها در فصل تابستان برشمرد و افزود: نقش صنعت برق حرارتي در تامين آسايش مردم و نياز صنايع بسيار مهم و حياتي است و هدف مجموعه نيروگاه‌هاي ما در سراسر كشور چيزي جز خدمت به مردم ایران به ویژه در فصل تابستان نيست.
 وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شده و طي برنامه‌هاي كوتاه مدت و بلند مدت نهایت تلاش خود را جهت رفع چالش‌هاي فني نيروگاه‌های برق حرارتی بکار گرفته تا با حداکثر ظرفیت بتوانیم برق مورد نیاز شبکه سراسری را تامین کنیم.
پیشاهنگ با اشاره به مشکلات نقدینگی و فرسودگی تجهیزات برخی از نیروگاه‌ها، گفت: كاركنان نيروگاه‌ها با سخت‌‎کوشی و تلاش مضاعف سطح آمادگی واحد‌های تولید برق را افزایش داده و ما قدردان از خودگذشتگي و ايثار اين عزيزان هستيم و درصدد هستيم با اجراي طرح تبديل وضعيت پرسنل شرکتی گوشه‌ای از خدمات این تلاشگران را جبران کنیم.
مدیرعامل برق حرارتی اظهار داشت: آموزش و تربيت نيروهاي متخصص از اهميت بالايي برخوردار است و لازمه حداكثرسازي توليد برق نيروگاه‌ها را توجه به آموزش و انتقال تخصص و تجربه به نیروهای جوان عنوان کرد.
محسن حافظي، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز نیز در این بازدید ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته و ارائه گزارشی از آخرین وضعیت واحد‌های تولیدی، مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته در نيروگاه رامين به منظور پايداري توليد برق در تابستان سال جاري را اجرای تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره دو، تعمیرات میان دوره‌ای و اسیدشویی کندانسورهای سایر واحد‌های تولیدی، تعويض لوله‌هاي كندانسور واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره چهار، تعويض بسكت‌‎هاي ايرهيتر واحد ۳۱۵ مگاواتی شماره ۶، بازسازی و لایروبی برج‌های خنک کن، اجرای پروژه انتقال آب حیات به نیروگاه، ترميم لوله‌هاي بويلر، لایروبی کارون و ساخت ایستگاه شناور پمپاژ آب تاسیسات ساحلی و جابجایی ترانس ۴۰۰ مگاواتی واحد دو عنوان کرد.
نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز مردم و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.

تاریخ درج خبر: 
دوشنبه, 4. تير 1403