برگزاری مانور اطفاء حریق مخازن سوخت مازوت در شرکت مدیریت تولید برق بعثت

آتش نشانان نیروگاه برق بعثت در عملیات شبیه سازی اطفاء حریق، آتش فرضی مخزن شماره ۲ سوخت مازوت را مهار کردند

 به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق بعث ، سید مجتبی میرعابدینی معاون مهندسی و برنامه ریزی شرکت در این خصوص افزود: با توجه به برنامه شرکت در خصوص انتقال کامل مازوت دپو شده در نیروگاه برق بعثت به سایر نیروگاههای کشور، به دلیل عدم امکان مصرف آن، لذا با هدف کسب آمادگی لازم برای تأمین ایمنی فرآیند انتقال سوخت، در روز دوشنبه مورخ 1402/06/20 ، مانور مقابله با آتش سوزی در محوطه مخازن سوخت مازوت با حضور پرسنل ایمنی نیروگاه برق بعثت برگزار شد.

وی ادامه داد: در ابتدا سناریوی مانور با برگزاری جلسات هماهنگی داخلی و سنجش آمادگی همکاران و تبادل اطلاعات با موضوع اطفای حریق مخازن سوخت مایع با حضور مدیر و کارکنان ایمنی و آتش نشانی انجام گردید. در ادامه با اعلام حریق فرضی مخزن شماره 2 نیروگاه از سوی بازرسی نیروگاه، بلافاصله همکاران واحد آتش نشانی با خودروهای آتش نشانی به محل اعزام و با استفاده از سیستم فوم ( کف آتش نشانی)، مانیتور، هیدرانتها و شیرهای آبدهی آتش نشانی و ایزوله کردن محل با نوارهای خطر هشدار دهنده اقدام به اطفاء حریق مخزن نمودند.

ایشان در پایان افزود: بالا بردن سطح دانش و تجربه همکاران واحد ایمنی و آتش نشانی در روبه رو شدن با شرایط آتش سوزی و بررسی تجهیزات مورد نیاز جهت اقدام در شرایط اضطراری و شناسایی نقاط قوت از اهداف انجام این مانور بود،که در طول انجام مانور به دست آمد.

تاریخ درج خبر: 
سه شنبه, 21. شهريور 1402