سرویس پیشگیرانه تجهیزات پست های 230و 63 کیلو ولت نیروگاه برق بعثت

به منظور انجام باس شويي و خدمات PM در پست 230 و 63 كيلو ولت نيروگاه بعثت برای آماده سازی پست بلافصل نیروگاه جهت پیک تابستان، واحدهاي اين نيروگاه در تاريخ 1402/2/15  از مدارخارج و عمليات مذكور با بهره گيري از پرسنل تعميرات شرکت متانیر تهران انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق بعثت، "خیراله شجاعی" مدیر عامل این شرکت گفت:  بنا به درخواست شرکت برق منطقه ای تهران ، عملیات شستشوی تجهیزات و مقره های پست 230 و 63  کیلو ولت نیروگاه، توسط شرکت متانیر بصورت مرحله ای انجام گردید. لذا به منظور انجام کار بهینه ضمن خروج واحدهای نیروگاهی ، واحد تعمیرات نیز از این فرصت استفاده نموده و نسبت به رفع عیب و تعمیرات واحدهای نیروگاهی اقدام نموده است .

 وی افزود: از کارهای انجام شده در این باس شویی می توان انجام برنامه‌های PM (کارهای برنامه‌ریزی شده) ، شستشوی تجهیزات و رفع آلودگی ، نظافت تابلوها( کماند بریکرها، مارشالینگ باکسها با دستگاه دمنده)، آچار کشی ترمینالها، سرویس و روانکاری مکانیزم بریکرها و سکسیونرها، آچار کشی اتصالات و کلمپها و رفع عیب حرارتی ( ترموویژن)، رفع عیب نشتی ( روغن و گاز ازت)، رفع عیب مکانیزم بریکر و سکسیونر، رفع عیب هیتر و روشنایی کاماند تجهیزات اشاره کرد.

شجاعی، با اشاره به اینکه عملیات فوق ، بهبود وضعیت پایداری انتقال انرژی در پست های مذکور و ارتقای آمادگی تولید نیروگاه را به همراه داشته و نقش بسیار مهمی در قابلیت اطمینان و بهبود وضعیت شبکه برق کشور ایفا می‌کند؛ وی افزود : هرگونه آلودگی و غبار روی مقره ها و تجهیزات فشارقوی باعث کم شدن قدرت عایقی آنها و منجر به اتصال کوتاه  بر روی آن تجهیزات  می گردد ، که باعث  خاموشی و از بین رفتن بخشی از توان انتقالی شبکه خواهد شد.

وی در ادامه  این اقدام را در راستای آماده سازی شبکه برق برای پیک تابستان 1402 بیان کرد.

تاریخ درج خبر: 
شنبه, 16. ارديبهشت 1402